Nacházíte se:  Domů > Ostatní > Projekty OPVK > Škola pro život
verze pro tisk

Škola pro život


Grant od Evropské unie

Ve školním roce 2009/2010 naše škola využila šanci, kterou poskytla finanční dotace od EU v rámci OPVK. Dotaci se podařilo získat na projekt Malotřídní škola Chodovce – Škola pro život. Hlavním cílem projektu bylo vytvoření modelového vzdělávacího programu, využitelného pro venkovské školy. Pro učitele jsme uspořádali vzdělávací semináře a konference s odborníky z UK v Hradci Králové.V projektu jsme využili prvky alternativních metod. Například projektové vyučování, spolupráce rodiny se školou, skupinové vyučování, exkurze, vícedenní pobyty.

Děti měly možnost navštívit Jičín město pohádky, hvězdárnu a filmové představení v Hradci Králové, Prahu s návštěvou divadelního představení, muzeum a sklárny v Harrachově, Mumlavské vodopády a muzeum ve Dvoře Králové s interaktivní výstavou.

Během zimního pobytu v Jeseníkách si děti vyzkoušely řadu zimních dovedností – jízdu na sjezdových a běžeckých lyžích, akrobacii na krátkých lyžích, létání na dracích, chůzi na sněžnicích. Pobyt byl zpestřený saunováním, bazénem a dalšími společnými aktivitami pro rozvoj sociálních a komunikativních dovedností.

Při letním pobytu v krásné přírodě u Olomouce jsme poznávali místní naučné stezky, Bobří skanzen, ekologické středisko a historickou Olomouc. Celý pobyt byl naplněn prožitkovými aktivitami. Užívali jsme si při jízdě na koních, raftingu, v lanovém centru, při lukostřelbě nebo hrách a soutěžích v krásném prostředí CHKO Litovelské Pomoraví.

Projekt byl velice přínosný pro všechny děti, ale velmi náročný pro učitele a manažerky projektu. Všem patří velký dík, také obci Holovousy a těm rodičům, kteří nám dali důvěru a s jejichž pomocí jsme vždy mohli počítat.

Věřím, že získaných zkušeností využijeme i v příštím roce a přeji všem radostné vykročení do nového školního roku.


Zahraní slavnost

Dne 24.9.2010 se konalo slavnostní ukončení realizovaného projektu OP VK. Slavnosti se účastnili děti a zaměstanci ZŠ a MŠ Chodovice a široká veřejnost.

Fotografie ze slavnosti - skolachodovice.rajce.idnes.cz/zahradni_slavnost/

Pozvánka

LOGO EU


Monitorovací zprávy

Monitorovací zpráva č. 1 - MZ1.pdf

Monitorovací zpráva č. 2 - MZ2.pdf

Monitorovací zpráva č. 3 - MZ3.pdf

Monitorovací zpráva č. 4 - MZ4.pdf

Monitorovací zpráva č. 5 - MZ5.pdf

Monitorovací zpráva č. 6 - MZ6.pdf


Fotogalerie

Výběr fotografií celoročního projektu
skolachodovice.rajce.idnes.cz/projekt_OPVK_-_fotogalerie/